Спеціальні потреби

США, Франція і Великобританія вшанують пам’ять жертв в Хіросімі


Сполучені Штати, Великобританія і Франція висилають офіційних представників для участи у вшануванні пам’яті жертв атомного бомбардування у Хіросімі, які заплановані на п’ятницю.

Ці З ядерні країни вперше за всі часи братимуть участь у щорічних скорботних відзначеннях у Японії.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун вже перебуває в Японії. Об’єднані Нації оприлюднили його звернення до студентів університету Васеда а якому він заявив, що буде відстоювати ядерне роззброєння у світі. Це включатиме кроки в напрямку опрацювання наступного місяця на конференції в Нью-Йорку домовленостей про цілковиту заборону ядерних випробувань і ядерних матеріалів.

Представляти Сполучені Штати на відзначеннях пам’яті жертв в Хіросімі буде посол США в Японії Джон Рус.

У поминальних церемоніях візьме участь всього 75 країн, але присутність американського представника, як вважають, є найбільш контроверсійна.

Втім реакція на особистий візит посла Руса до Меморіального парку-музею в Хіросімі, після його прибуття до Японії у жовтні, був сприйнятий досить прихильно.

Втім деякі японці все таки вважають, що Сполучені Штати повинні вибачитись за скинення ядерних бомб на Хіросімі, а три дні опісля на місто Нагасакі.

Понад 200 000 людей стали жертвами американських бомбардувань здійснених наприкінці Другої світової війни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG