Спеціальні потреби

Відновлення фінансового сектора Японії


Якщо попередні підрахунки японського уряду підтвердяться, землетрус та цунамі, які вдарили по Японії, стануть найбільш нищівним стихійним лихом за всю історію країни. У 309 мільярдів доларів оцінюють безпосередню матеріальну шкоду. Окрім неї, існує інша небезпека для третьої за розміром економіки світу.
Її столиця Токіо, де зосереджені фінансові операції, нині періодично втрачає електропостачання через аварію на атомній електростанції. А це додаткові втрати. Щоправда, є і позитив, вважає колишній міністр фінансів Японії Макото Утсумі:

«Швидше за все, протягом одного, двох чи навіть трьох кварталів економіка зазнаватиме збитків. Втім, у далекій перспективі, це піде на користь японській економіці завдяки процесу активної відбудови, що стимулюватиме економіку. Думаю це підштовхне економіку до зростання протягом наступних 3-4 років».

Однак, на даний момент страждають усі галузі японської економіки. Токійський ринок морепродуктів та свіжих овочів - один з найбільших у світі. Кожного дня десятки тисяч тонн продуктів з Японії та інших частин світу проходять через ці величезні склади. США та ряд інших країн заборонили імпорт певних продуктів з Японії через побоювання радіоактивного зараження.

Торговець Даісуке Ічікава каже, що проблема не лише у Фукусімі. Інші райони, там де у нього є бізнес-партнери, також заражені радіацією.

Всесвітньо відомі швидкісні поїзди відновили сполучення між столицею та постраждалим від цунамі районом Тохуку. Відкриваються автошляхи, які ведуть на північ. Однак, багато міжнародних компаній вивезли з Токіо свої офіси, побоюючись катастрофи на Фукусімі. Багато семінарів, зустрічей та заходів скасовано. Кількість туристів значно впала. Втім колишній міністр фінансів залишається оптимістичним:

«У нас є гроші, у нас є ноу-хау, технології, ресурси і перш за все ми не боїмось труднощів. Ми зможемо знову привести і регіон, і країну загалом до процвітання».

Чимало пересічних японців поділяють його оптимізм та вірять, що їх країні вдасться повторити економічний бум 80-их Щоправда, враховуючи колосальні масштаби стихійного лиха, на це піде не один рік.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG