Спеціальні потреби

Криза у Японії викликала дефіцит на японські автомобілі та техніку


Криза у Японії викликала дефіцит на японські автомобілі та техніку
Криза у Японії викликала дефіцит на японські автомобілі та техніку

Землетрус та цунамі в Японії продовжуватимуть впливати на світову економіку. Поки країна намагається подолати наслідки катаклізму, вже припинили роботу японські заводи, що виробляють важливі компоненти для електронних приладів та автомобілів.

Оскільки Японія є світовим лідером в автомобілебудуванні та виробництві електроніки, вже незабаром споживачі загалом по світу відчують вплив кризи, яку японська промисловість переживає через землетрус на цунамі. Аналітик Дейл Форд зазначає:

«Пошкоджено багато заводів, які виробляють ключові компоненти побутових електронних приладів. Деякі заводи напряму постраждали від природного лиха, інші простоюють через відсутність електрики».

Ядерна криза в Японії залишила багато підприємств та споживачів без електрики. Аналітик ринку побутової електроніки Дейл Форд, каже що ушкоджені землетрусом японські заводи виробляють чверть кремнієвих плат у світі. Плати використовують при створенні напівпровідників, які є складової побутової електроніки – від комп’ютерів до мобільних телефонів, відеокамер та ігрових приставок. Кремнієві плати також використовуються в гальмівних системах всіх автомобілів.

«Автобудівні заводи зачиняються тому, що не отримують достатньо елементів необхідних кожному авто», – каже Дейл Форд.

Тойта та Хонда в Японії та навіть Дженерал Моторс у США вимушені були тимчасово припинити виробництво автомобілів через нестачу компонентів.

Енді Койл, менеджер салону компанії Хонда в Лос-Анджелесі, каже, що незабаром водії відчують нестачу автомашин та навіть автозапчастин:

«Це означає, що складно буде купити авто обраного вами кольору, або ж треба буде примати рішення про купівлю дуже швидко».

Аналітик автомобільного ринку Джессіка Колдвелл говорить, що поки що ціни на авто не зазнали впливу:

«Ми ще не побачили змін спричинених землетрусом, але в майбутньому ситуація може змінитися».

За словами Колдвелл, якщо ситуація в Японії не покращиться споживачі відчують вплив кризи вже у квітні. В першу чергу можуть стрибнути ціни на машини, каже менеджер салону Ходни Енді Койл:

«Закон попиту та пропозиції діють завжди. Якщо є нестача, або навіть ілюзія нестачі, ціни зростуть».

Однак, у галузі електроніки, проблеми в Японії не обов’язково переростуть у підвищення цін, каже Дейл Форд:

«У нинішній економічний ситуації, виробники намагаються за жодних обставин не збільшувати ціни».

Аналітики кажуть, що багато компаній виробників електроніки, а також автовиробники нині намагаються знайти заміну японським постачальникам. Тим часом японським заводам може знадобитись до півроку, щоб відновити колишню потужність.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG