Спеціальні потреби

Приватна допомога постраждалим у Японії надходить повільно, але набирає обертів


Увага світу цими днями прикута до Японії, яка постраждала від землетрусу та спричиненого ним нищівного цунамі. У подібних випадках, пересічні американці, як правило, одними з перших надають суттєву грошову допомогу постраждалим. Так було у випадку цунамі в Індонезії та землетрусу на Гаїті.

Однак, цим разом, кажуть гуманітарні організації, пожертви надходять повільно. В уявленні більшості американців, Японія багата країна здатна самотужки подолати наслідки навіть трагедії такого колосального масштабу.

Студенти в штаті Канзас розпочали кампанію зборів коштів на потреби Японії і за кожний пожертвуваний долар роблять паперових журавлів у пам’ять жертв трагедії.

Школярі в Алабамі продають символічні сувенірі - гумові браслети у вигляді долоні. Свою кампанію вони назвали «Рука допомоги Японії».

А, семирічна Сейдж Фрідман зі штату Масачусетс продає свої власні іграшки, аби допомогти японцям. Її мати розповідає, що дівчинка вранці прокинулась і сказала, що хоче допомогти людям в Японії. У неї багато іграшок і вона подумала, що може продати їх і відіслати гроші в Японію.

За допомогою благодійної організації дівчинка створила Інтернет-сторінку, на якій за п’ять днів зібрала майже дві тисячі доларів.
Однак, загалом американці жертвують не так активно як у випадку Гаїті, де понад рік тому стався трагічний землетрус. За п’ять днів після трагедії пересічні американці пожертвували 64 мільйони доларів. Тоді як за такий же період на потреби Гаїті було зібрано 210 мільйонів.

Один американець зазначив, що уважно слідкує за новинами, і розуміє, що там багато горя, але якось не подумав пожертвувати гроші, хоча допомагав Гаїті. В його уявленні Японія дуже багата країна, тож якось і не задумався, що їм буде потрібна допомога.

Одна американка розповіла, що їй якось і не прийшло в голову, адже уряд Японії,сказала вона, настільки ж потужний як США, і вони повинні були б самотужки впоратися з проблемами. Але тепер коли вона задумалась, вона схиляється до того, аби пожертвувати гроші Японії.

Мері Кураїші працює в розташованій у Вашингтоні благодійній організації, яка вже назбирала мільйон доларів. Для Мері трагедія особиста, її родина в Японії:

«Якщо врахувати, що Японія багата і добре організована країна, яка має багато ресурсів, мене приємно дивує, що стільки людей відгукнулися на наш заклик».

Враховуючи відстань до Японії, більшість організації приймають допомогу лише у вигляді грошей.

Просто натиснувши комп’ютерну мишку ви відсилаєте грошову допомогу з Америки до Японії. Тобто, не треба корабля для перевезення речей.

Провідні американські телефонні компанії у ці дні не беруть плати за дзвінки до Японії. Мері Кураїші розповідає, що соціальні Інтернет мережі пропонують легкі засоби допомогти, де б ви не знаходились:

«Японці, які тут живуть і з якими я спілкуюся, розчулені співчуттям, яке вони відчувають. Приємно знати, що люди готові допомогти».

Якщо приватна допомога лише набирає обертів, то уряд США негайно приєднався до міжнародної кампанії допомоги Японії. До країни негайно прибули американські рятувальники. Військові моряки та льотчики США доставляють харчі та воду потерпілим. Уряд Сполучених Штатів надав безпілотний літак спостереження для оцінки нанесеної шкоди з повітря. Вашингтон також надіслав обладнання для спостереження за станом зруйнованої атомної електростанції.

Враховуючи масштаби катастрофи, Японія потребуватиме міжнародної допомоги ще протягом довгого часу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG