Спеціальні потреби

Майже півмільйона японців, потерпілих під час цунамі, перебувають у притулках


У притулках для потерпілих від землетрусу і цунамі не вистачає води, продуктів та засобів гігієни

Поки команди рятувальників шукають живих під руїнами, ті хто змогли врятуватись, живуть у надзвичайно складних умовах. Майже півмільйона людей живуть в тимчасових притулках, більшість з них спить на холодній підлозі в школах. Найгірше ведеться наймолодшим та найстаршим.

Двомісячна Хіна Танака – наймолодша мешканка притулку облаштованого в гімназії. Про дівчинку турбуються її тітка та прабабця. Вони не можуть сказати, що сталося із матір’ю дівчинки. Родині дають молоко та підгузки. Втім, у притулку немає води, щоб мити дитину.

Неподалік від Родини Танака сидить 11-річний Муген Такахасі із сестрою та мамою. Хлопчик сидить в інвалідному візку, проте йому пощастило пережити цунамі:

«Коли вдарило цунамі, я був у школі. Я думав, що встигну додому, але вчителі сказали терміново іди до притулку, який в школі для старших. Та школа на височині, там ми пережили цунамі».

Дідусь і бабуся Мугена на змогли врятуватися. Вони та сотні інших загинули, коли цунамі прокотилося містом.

У притулку холоднішає. За повідомленнями ЗМІ, тут померло 14 стареньких. Є побоювання, що серед мешканців притулків поширюється грип.

Подорожуючи зруйнованим Офунато, його мешканка – Аі Омі зупиняється, щоб перевірити повідомлення на телефоні:

«У мене всюди друзі. І тут, і далі на півдні, у Сендаї та Токіо. Я намагалась додзвонитись до них, дізнатись чи все гаразд, але телефони не працюють. Ядерна загроза із Фукусіми дуже лякає, але тут люди більше переживають за майбутнє, вони не вірять, що зможуть повернутись до нормального життя».

Сатоко Кіно оглядає рештки свого будинку. Вона та її батько Ріомі змогли віднайти статую Будди, та дерев’яну табличку , яка зберігалась із попелом її померлого дядька. Вони вирішили перенести знайдені речі до храму на височині над містом. Багато мешканців Офунами приходять до храму молитись за рідних, яких вони втратили. А ті, хто вижив, намагаються планувати своє майбутнє у зруйнованому місті.

XS
SM
MD
LG