Спеціальні потреби

У Кот д’Івуарі назріває громадянська війна


Молоді прихильники Лорана Ґбаґбо записуються в його армію
Молоді прихильники Лорана Ґбаґбо записуються в його армію

Збройні загони, лояльні до визнаного міжнародною спільнотою президента Кот д’Івуару Алассана Уаттари повідомляють, що захопили вже п’яте місто на заході країни. Аналітики попереджають, що Кот д’Івуар знаходиться на межі громадянської війни.

Повстанці з угрупування «Нові сили» заявили, що захопили місто Блолекін поблизу кордону з Ліберією у понеділок, після напружених нічних сутичок із військами, лояльними до чинного президента Кот д’Івуару Лорана Ґбаґбо.

Ґбаґбо відмовився передавати владу в країні Уаттарі, якого ООН та Африканський союз визнають переможцем президентських виборів у листопаді.

Тим часом у комерційному центрі країни, місті Абіджан, у понеділок тисячі молодих людей зібрались біля будівлі Міністерства оборони. Всі вони добровольці, які хочуть приєднатись до армії Лорана Ґбаґбо.

Лідер організації «Молоді Патріоти», Чарльз Бле Гоуде, закликав молодь вступати до лав збройних сил і захищати чинного президента.

Гоуде займає посаду міністра молоді в невизнаному міжнародною спільною уряді Лорана Ґбаґбо.

Під часу виборів президента, у сутичках між противниками та прихильниками двох президентів загинуло більше 435-ти осіб. Міжнародні організації стверджуюсь, що майже 90 тисяч втекли до сусідньої Ліберії, а ще 300 тисяч переміщені до Абіджану.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG