Спеціальні потреби

Екс-президента Кот-д’Івуару судитимуть у Гаазі


Лоран Ґбаґбо
Лоран Ґбаґбо

Міжнародний кримінальний суд висунув проти колишнього президента Кот-д’Івуару Лорана Ґбаґбо офіційні звинувачення у скоєнні злочинів проти людства за чотирма пунктами.

У середу, базований у Гаазі МКС заявив, що Ґбаґбо несе особисту відповідальність за співучасть у вчиненні злочинів під час свавілля, яке запанувала в країні після торішніх президентських виборів. Йдеться про вбивства, зґвалтування та інші форми сексуального насильства, переслідування людей та інші негуманні вчинки.

МКС зазначив, що існують «обґрунтовані докази» того, що лояльні до Ґбаґбо сили атакували цивільних мешканців столиці Абіджан та західних районів Кот-д’Івуару, яких вони вважали прихильниками його супротивника.

Насильство спалахнуло після того, як Ґбаґбо відмовився передати владу, зазнавши поразки на виборах, перемогу на яких здобув нинішній президент Алассан Уаттара.

Головний прокурор МКС Луїс Морено-Окампо заявив, що розслідування обставин скоєних у Кот-д’Івуарі злочинів триває і, що Ґбаґбо є лише першою людиною, яку МКС притягнув до судової відповідальності.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG