Спеціальні потреби

Африканські лідери обговорюють шляхи розв’язання кризи у Кот-д’Івуарі


(з ліва) прем’єр-міністр Кенії Раїла Одінґа і президент Сьєрра-Леоне Ернест Бай Корома з Лораном Ґбаґбо
(з ліва) прем’єр-міністр Кенії Раїла Одінґа і президент Сьєрра-Леоне Ернест Бай Корома з Лораном Ґбаґбо

Африканські лідери обмірковують чергові кроки у намаганні переконати діючого президента Кот-д’Івуару Лорана Ґбаґбо передати владу своєму суперникові Алассану Уаттарі.

Через день після розмов з Ґбаґбо, у вівторок президенти Беніну, Кабо-Верде і Сьєрра-Леоне зустрілися з президентом Нігерії Ґудлаком Джонатаном.

Лідери, до яких приєднався прем’єр-міністр Кенії Раїла Одінґа, запропонували Ґбаґбо амністію за умови, що він звільнить президентську посаду. Група відбула з Абіджану після розмов з Уаттарою, який сказав журналістам, що час для дискусій і дипломатії – минув.

Представник канцелярії Одінґи зазначив, що безпека Ґбаґбо гарантуватиметься, якщо він погодиться передати владу, згідно з пропонованою африканськими лідерами угодою, яка не підлягає жодним переговорам.

Тим часом, Франція заявила, що її солдати у Кот-д’Івуарі не планують жодної збройної інтервенції. Одначе, в разі потреби, вона захищатиме своїх 15 тисяч громадян, які там перебувають. Французькі солдати входять до складу розгорнених у Кот-д’Івуарі миротворчих сил ООН.

Більшість африканських і західних країни визнає Уаттару переможцем листопадових президентських виборів. Проте Ґбаґбо наполягає на своїй перемозі і відмовляється відійти від влади.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG