Спеціальні потреби

Італія – нова «гаряча точка» на фінансовій мапі Європи


Прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі

Інвестори занепокоєні чи зможе Італія виплачувати свої державні борги. Відсоткові ставки на запозичення стрибнули до майже 7%. Це сталося наступного дня після того, як італійський прем’єр-міністр оголосив, що подасть у відставку. У вівторок Сильвіо Берлусконі втратив підтримку більшості у палаті представників італійського парламенту. Під час голосування щодо бюджету семеро законодавців вийшли з його партії, що призвело до втрати парламентської більшості прихильниками Берлусконі.

Хоч 308 членів парламенту підтримали урядовий проект бюджету, 321 депутат не брав участі у голосуванні взагалі. Опозиційний лідер П’єрлуіджі Берсані закликав Берлусконі піти у відставку:

«Голосування показало, що уряд не має підтримки більшості у парламенті».

За 9 років при владі Сильвіо Берлусконі вже не раз обіцяв залишити посаду. Однак, виглядає, що цього разу, він нарешті виконає обіцянку. Сьогоднішня ситуація в Італії загострює боргову кризу Єврозони. Дефіцит країни становить 120% внутрішнього валового продукту. Відсоткова ставка для отримання кредиту для Італії зросла до 7-ми відсотків. Коли в такій ситуації опинились Греція, Ірландія і Португалія вони змушені були просити фінансову допомогу у ЄС та Міжнародного валютного фонду. На фондових ринках у Німеччині, яка поки що залишається найсильнішою економікою в ЄС, вважають, що відставка Берлусконі неминуча і необхідна.

Італія – третя за розміром європейська економіка. Тому як італійські, так і європейські ринки дали чітко зрозуміти, що прем’єр Берлусконі є частиною проблеми, а не її вирішення і тому мусить піти з посади.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG