Спеціальні потреби

Новообраний прем’єр Монті готує для Італії програму жорсткої економії


Новопризначений прем’єр-міністр Італії Маріо Монті заручився підтримкою більшості депутатів Нижньої палати парламенту. За нього проголосували 561 депутат, проти – 61. Напередодні його кандидатуру підтримав Сенат. Очікується, що Монті, який має репутацію потужного економіста, проводитиме політику жорсткої економії, щоб вивести країну з поточної кризи. Вже наступного тижня він планує відвідати Брюссель з новою програмою економічної політики свого уряду.

Лише на початку жовтня він відвідував штаб-квартиру Європейського Союзу у статусі президента одного з італійських університетів. Тоді він і не підозрював, що через кілька тижнів буде призначений в італійський Сенат, і майже миттєво, його запросять на посаду прем’єр-міністра країни. Монті каже, що у ці особливо важкі для нації часи, він прагне відновити силу Італії, зосередившись на її економічному зростанні. Такою була тема конференції в Брюсселі, де він сказав «Голосу Америки», що країни повинні запровадити більш широкомасштабний план одужання, а не просто ввести режим жорсткої економії:

«Весь механізм, який був створений для посилення фінансової дисципліни, не врахував певні елементи, як то, наприклад, державні інвестиції».

Французькі та німецькі лідери, які очолюють дві найпотужніші економіки Європи, є найбільшими прихильниками запровадження режиму жорсткої економії в Італії та інших проблемних країнах. Ще перед своїм призначенням Монті зробив кілька зауважень щодо того, як справляються європейські лідери з поточною кризою:

«Вони на правильному шляху, якщо порівнювати з минулим. Однак, вони повинні діяти більш скоординовано, приймати рішення спільно з іншими європейськими лідерами».

Репутація Монті та його досвід безумовно допомогли його новому уряду завоювати широку підтримку. Він відстоює економічну інтеграцію Європи, маючи за спиною десять років досвіду на високих економічних посадах в системі ЄС. 68-річний економіст також працював незалежним консультантом та є членом кількох міжнародних груп, які складаються з керівників бізнесів та посадових осіб найвищого рівня. Втім він ніколи не займав державної посади у себе вдома. Політичний економіст Лейла Сімона Талані, яка сама народилася в Італії, каже, що Монті – ідеальна людина для, за її словами, «дещо безнадійної» ситуації в Італії:

«Він є людиною, яка може збільшити довіру до процесу прийняття рішень стосовно економічної політики в Італії та посилити довіру до ринків, а також - запровадити політику, яка буде насправді ефективною, особливо щодо лібералізації економіки».

Така довіра конче потрібна країні після довготривалої каденції скандального Берлусконі, який був вимушений піти у відставку через кризу. В інтрев’ю «Голосу Америки» Монті зазначив, що хоче відбудувати відносини, які були ушкоджені кризою:

«Дуже важливо не дозволити, щоб негаразди, пов’язані з кризою в Єврозоні, та тертя між окремими лідерами та країнами-членами, негативно відобразились на економіках окремих держав. Для Європи це буде нищівною ситуацією».

Перед Монті – нелегке завдання. Як і громадяни Греції, італійці вийшли на вулиці з протестами, щоб висловити своє обурення відносно плану економії, якій має намір імплементувати новий прем’єр-міністр. Інвестори ж будуть пильно спостерігати за тим, чи зможе політика нового прем’єра та його лідерські якості забезпечити фінансове майбутнє Італії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG