Спеціальні потреби

Ізраїль: проблема Ірану перешкоджає мирному процесу


Міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман
Міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман

Міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман закликав Європейський Союз врегулювати насамперед «проблему Ірану» перед тим, як зайнятися ізраїльсько-палестинським мирним процесом. Ліберман зробив таку заяву у вівторок на початку своєї зустрічі з верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон. Ліберман заявив, що, на його думку, спірна ядерна програма Ірану перешкоджає в просуванні мирного процесу.

Іран твердить, що його ядерна програма мирного призначення. Проте країни Заходу побоюються, що Іран намагається виготовити ядерну зброю. Ліберман заявив, що коли буде врегульовано іранську суперечку, бажання Ізраїлю піти на риск у врегулюванні палестинської проблеми збільшиться».

Пані Ештон прибула до Ізраїлю у вівторок для переговорів з офіційними особами про відновлення мирного процесу між ізраїльтянами і палестинцями.

Переговори між обома сторонами про можливу палестинську державу та її кордони припинилися торік після того, як у вересні закінчився ізраїльський мораторій на будівництво ізраїльських поселень. Палестинці виступають проти того, щоб Ізраїль будував поселення на території, яка має бути частиною їх майбутньої держави.

Чергові наради «близькосхідної четвірки», до якої входять Європейський Союз, Сполучені Штати, Росія і ООН, заплановані на березень у Брюсселі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG