Спеціальні потреби

Ізраїль обмірковує, якою повинна бути його реакція на рішення ЮНЕСКО


Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу має зустріч з високопоставленими радниками для обміркування можливої відповіді на рішення ЮНЕСКО про надання палестинцям членства в цій організації. Офіційні особи кажуть, що рішення включатиме можливі каральні заходи проти палестинців, які назвали голосування в ЮНЕСКО історичним моментом.

ЮНЕСКО – перша установа ООН, членство в якій палестинці хотіли отримати після того, як президент Махмуд Аббас у вересні подав прохання про повне визнання Генеральною Асамблеєю ООН палестинської державності.

Голосування в понеділок про прийняття палестинців коштуватиме ЮНЕСКО майже чверть фінансування і викликало критику з боку США, Ізраїлю, які заявили, що це завдасть удару мирним зусиллям на Близькому Сході.

Державний департамент США заявив, що Сполучені Штати не передадуть ЮНЕСКО свого членського внеску на суму 60 мільйонів доларів за місяць листопад, тому що американський закон забороняє будь-яку підтримку пов’язаних з ООН установ, що погоджуються на членство в них палестинців.

Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова вже заявила, що вона занепокоєна щодо фінансової стабільності цієї установи.

XS
SM
MD
LG