Спеціальні потреби

Ізраїль хоче втримати контроль над частиною Західного берега


Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу
Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль мусить втримати військовий контроль над частиною окупованого Західного берега в будь-якій мирній угоді з палестинцями. Проте палестинські офіційні особи відкидають таку передумову.

Нетаньягу зробив цю заяву у вівторок під час відвідин Йорданської долини, пасма землі уздовж кордону з Йорданією, яке він назвав «першою лінією оборони» Ізраїлю від загроз його безпеці. Він сказав, що без тривалої ізраїльської військової присутності уздовж річки Йордан «терористи» могли б перевозити через неї ракети, які опісля могли б уразити весь Ізраїль.

Палестинці хочуть, щоб весь Західний берег і Східний Єрусалим були частиною майбутньої держави і довго вимагають повного виведення ізраїльських військ з цих районів у рамках мирної угоди.

Ізраїльські засоби масової інформації повідомили, що Нетаньягу планує нову ініціативу для відновлення ізраїльсько-палестинських мирних переговорів, які припинилися кілька тижнів після того, як вони розпочалися за посередництвом Сполучених Штатів. За повідомленням однієї з американських газет, міністр оборони Ізраїлю Егуд Барак сказав, що Нетаньягу може запропонувати Палестинську державу в тимчасових кордонах.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG