Спеціальні потреби

Палестинці подадуть прохання про визнання незалежності під час сесії Генасамблеї ООН


Президент Палестинської автономії Махмуд Аббас
Президент Палестинської автономії Махмуд Аббас

Палестинські високопосадовці зазначають, що подадуть прохання про визнання їх незалежності в ОрганізаціюОб'єднаних Націй наступного тижня. Міністр закордонних справ Палестинської автономії заявив у четвер, що президент Махмуд Аббас подасть заявку 23-го вересня, під час засідання Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Тим часом західні посли застерігають їх від такого кроку і наполягають на відновленні ізраїльсько-палестинських мирних переговорів.

Поки що невідомо, чи домагатиметься Аббас, аби Рада Безпеки ООН затвердила Палестинську державу повноцінним членом ООН, чи вирішить домагатися позаблокового статусу.

Заявку на повноцінне членство в ООН може ветувати один із п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН, зокрема, США, які виступили проти палестинського плану і вже заявили, що скористаються своїм правом вето. Для затвердження статусу, який не передбачає членства в ООН, потрібна лише підтримка простої більшості 193-ох членів Генеральної Асамблеї.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG