Спеціальні потреби

Ізраїль обурений зверненням палестинців до ООН про визнання їх незалежності


Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу
Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу

Ізраїльські високопосадовці виступають проти наміру палестинських лідерів в односторонньому порядку домагатися, щоб ООН визнала Палестинську Автономію незалежною державою. Міністр закордонних справ Ізраїлю застеріг, якщо палестинська сторона наполягатиме на визнанні, це може викликати непередбачувані наслідки. Високопосадовець не уточнив, які саме наслідки, однак ще раз підкреслив, що Ізраїль категорично проти одностороннього подання заяв в ООН.

Цього тижня, за дорученням державного секретаря США Гілларі Клінтон, на Близький Схід відбули двоє дипломатів для відновлення прямих переговорів між Ізраїлем і Палестинською автономією. За словами Клінтон, прямі переговори – єдиний метод вирішення близькосхідного конфлікту і забезпечення миру у регіоні.

Посланник Дейвид Ґейл і старший помічник Білого дому Денніс Росс у середу зустрілись із прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу, а на четвер планують зустріч із палестинським президентом Махмудом Аббасом.

Верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон вже провела переговори з палестинським лідером, після чого має зустрітись з ізраїльським прем’єром.

XS
SM
MD
LG