Спеціальні потреби

Палестинці подали офіційну заявку про визнання своєї державності


У п’ятницю палестинський лідер Махмуд Аббас звернувся до ООН з проханням про визнання державності Палестини, незважаючи на опозицію до подання такої заявки з боку США та Ізраїлю.

Виступаючи на форумі Генеральної Асамблеї ООН, президент Палестинської Автономії назвав Ізраїль «окупаційною владою» і заявив, що своїм контролем над палестинськими анклавами Ізраїль веде політику «колоніальної окупації».

Аббас заявив, що внаслідок поширення будівництва ізраїльських поселень на палестинських територіях, мирний процес провалився і, палестинці змушені домагатися своєї державності в односторонньому порядку. Він додав, що араби в цьому регіоні світу домагаються демократії своїм рухом протесту, відомим як «арабська весна». «Тепер», заявив Аббас під гучні оплески присутніх, «настав час для палестинської весни».

Ізраїль виступає проти державності Палестини кажучи, що це не сприятиме досягненню миру на Близькому Сході.

Відтак, у своєму виступі на Генеральній Асамблеї, прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу запропонував негайно розпочати мирні переговори в ООН, якщо обидві сторони серйозно ставляться до справи досягнення домовленості. Він зазначив, що суть проблеми полягає не у поширенні ізраїльських поселень, а у відмові палестинців визнати існування держави Ізраїль.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG