Спеціальні потреби

На Голанських висотах втримується напружене становище


Ізральські солдати на Голанських висотах
Ізральські солдати на Голанських висотах

Ізраїльські солдати і десятки пропалестинських демонстрантів залишаються по обох сторонах кордону між Сирією і контрольованими Ізраїлем Голанськими висотами, де в неділю сталися криваві сутички.

Збройні сили Ізраїлю піддали під сумнів повідомлення сирійських засобів масової інформації, що 20 людей загинуло і понад 325 отримали поранення, коли ізраїльські війська відкрили вогонь по демонстрантах, які намагалися пересікти кордон.

Ізраїльська сторона назвала дані про кількість загиблих «перебільшеними». Ізраїльський представник заявив, що приблизно 10 людей загинуло в результаті вибуху закладених на кордоні мін, коли демонстранти кинули запалювальні бомби.

Тимчасом генеральний секретар ООН Пан Гі Мун висловив глибоке занепокоєння з приводу становища. Його представник заявив, що Пан Гі Мун осудив насильство і закликав усі сторони до стриманості.

Представниця ізраїльських збройних сил заявила, що ізраїльські солдати не мали іншого виходу , як лише відкрити вогонь по ногах демонстрантів, після того, як десятки сирійців почали наближатися до кордону, не зважаючи про словні попередження і постріли в повітря.

Ізраїльські офіційні особи звинуватили сирійські органи влади в тому, що вони дозволили інцидент в неділю, щоб відвернути увагу від кривавого придушення народного повстання проти авторитарного правління президента Башара Асада. До сирійського кордону ніхто не може підійти без дозволу від органів лади.

XS
SM
MD
LG