Спеціальні потреби

Сирія та Ліван осуджують Ізраїль за вбивство палестинських демонстрантів


Ізраїльська поліція розігнала палестинських демонстрантів
Ізраїльська поліція розігнала палестинських демонстрантів

Поліція Ізраїлю проводить обшук Голанських висот, намагаючись затримати сирійських демонстрантів, які незаконно проникли на ізраїльську територію під час недільних протестів. Представник поліції заявив, що ізраїльські правоохоронці заарештували одного сирійця, який хотів пробратися у центральну частину Ізраїлю.

У неділю ізраїльські військові вбили щонайменше 15 людей під час демонстрацій палестинців з нагоди річниці створення держави Ізраїль.

Палестинський президент Махмуд Аббас оголосив три дні трауру за загиблими у недільних акціях протесту в Секторі Газа та вздовж кордону Ізраїлю із Сирією і Ліваном. Тисячі палестинців відзначали річницю «Накби», або «катастрофи» – переселення палестинських родин після створення ізраїльської держави у 1948-му році. Ізраїльські війська відкрили вогонь по демонстрантах, щоб запобігти їх проникненню на свої території.

У понеділок Ізраїль оголосив, що буде подавати скаргу в ООН проти Лівану і Сирії, звинувачуючи їх у порушенні міжнародного права і резолюцій Ради Безпеки ООН. Ліван вже подав скаргу в ООН проти Ізраїлю. Сирія засудила Ізраїль за обстріл демонстрантів і назвала дії ізраїльської поліції злочином проти палестинського народу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG