Спеціальні потреби

Іракці закликають до закінчення американської військової присутності


Протест у Багдаді проти американської присутноїсті в Іраку
Протест у Багдаді проти американської присутноїсті в Іраку

Тисячі прихильників відомого з антиамериканських поглядів іракського духівника Моктади аль-Садра вийшли на вулиці Багдада, вимагаючи, щоб американські війська залишили країну до кінця цього року.

Протестувальники вигукували антиамериканські гасла і топтали американські, британські та ізраїльські прапори, які були намальовані на землі. Інші прихильники аль-Садра у напіввійськових формах ішли походом вулицями.

Масовий протест у четвер стався в час, коли іранські офіційні особи обмірковують питання, чи просити Сполучені Штати продовжити свою військову місію в країні.

На початку цього місяця прем’єр-міністр Нурі аль-Малікі закликав до розмов з політичними лідерами для обміркування питання, чи його уряд має попросили американські сили залишитися в країні. У квітні аль-Малікі заявив, що Іракові не потрібна допомога для втримання внутрішньої безпеки, але що, можливо, потрібна допомога для гарантування зовнішньої безпеки.

В Іраку ще перебуває приблизно 45 000 американських військовослужбовців. Більшість із них це радники.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG