Спеціальні потреби

Пересічні іракці та аналітики занепокоєні майбутнім Іраку після виведення американських військ


Після понад восьми років бойових дій, Сполучені Штати офіційно закінчили свою місію в Іраку. Останні бойові підрозділи збройних сил США перетнули кордон з Кувейтом минулої неділі. Відтепер справа безпеки та стабільності країни повністю в руках самих іракців. Якщо чимало мешканців країни вітають виведення американських сил, багато іракців занепокоєні майбутнім і сумніваються у здатності влади запобігти насильству.

Контрольно-пропускні пункти розташовані майже на кожному куті Багдада. Втім попри посилену безпеку насильство продовжується. Мохаммед Аббад Гуссейн став жертвою вибуху бомби.

«Це ніколи не скінчиться. Люди досі продовжують страждати. Поки триває політична криза, цьому ніколи не буде краю», – говорить він.

Відтак, прогрес відбувається повільно. Багато іракців побоюються, що країна не виживе, якщо залишиться в руках політиків та релігійних радикалів.

«Іраку загрожують темні часи, якщо люди дбатимуть лише про власні інтереси, замість інтересів всієї країни», – каже активіст Рефат Мархун.

Десятки тисяч іракців померли за понад вісім років війни, яка почалася вторгненням американців у 2003 році. Одинадцятилітня мешканка Багдада Ґофран Яссир каже, що почуття страху переслідує її всюди.

«Я постійно боюся, що десь вибухне бомба, і ми загинемо, чи нас викрадуть та вб’ють», – говорить дівчина.

Муртадха Гомаді, який працює у місцевій охоронній фірмі, каже, що американці принесли країні свободу, але разом з нею і нестабільність.
«Ми були дуже щасливі, коли був повалений Саддам Гуссейн. Але після того сталося багато поганого, особливо коли Аль-Кайда почала використовувати бомби проти нас», – каже він.

Посилення насильства у 2006 році майже підштовхнуло Ірак до громадянської війни. Сьогодні здається, що іракська армія та правоохоронці принаймні контролюють вулиці міст країни. Однак, багато контрольно-пропускних пунктів обвішані шиїтською пропагандою. Активістка та правозахисник Сундус Аббас висловлює сумніви щодо майбутнього Іраку.

«Я, як і решта іракців, дуже схвильована, чесно – я насправді стурбована. Тому що, нема ніяких доказів, що все буде гаразд після того, як американські війська вийдуть з Іраку. Я думаю, що в країні буде більше насильства, принаймні у найближчому майбутньому», – каже Сундус.

Вона не вірить, що іракські лідери здатні побудувати демократію, так що майбутнє країни, залежить від самого народу країни, підсумовує право захисниця.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG