Спеціальні потреби

Садристи закликають до проведення нових виборів в Іраку


Очолені Муктадою аль-Садром шиїти закликають до проведення нових виборів в Іраку
Очолені Муктадою аль-Садром шиїти закликають до проведення нових виборів в Іраку

Політичний блок в Іраку, очолений відомим з антиамериканських поглядів шиїтським духівником Муктадою аль-Садром, закликав до розпуску іракського парламенту і проведення дострокових виборів. Однак цей крок міг би поглибити дедалі серйознішу релігійну кризу в країні.

У понеділок прихильники аль-Садра – садристи – заявили, що нові вибори – це єдиний шлях до розв’язки дедалі глибших політичних проблем, тому що нинішній уря «не спроможний знайти розв’язки» питань, які «загрожують поділом» країни.

Напруження зростає з часу, коли прем’єр-міністр Нурі аль-Малікі, який є шиїтом, наказав арештувати віце-президента Таріка аль-Гашемі, суніта, за підозрінням у тому, що він очолював загони смерті. Аль-Гашемі заперечує звинувачення і перебуває у північному автономному районі Іраку Курдистані, щоб уникнути арешту. Аль-Малікі також звернувся з проханням до парламенту, щоб той усунув з посади сунітського заступника прем’єр-міністра Салеха аль-Мутлака.

Політична криза виникла на хвилі кривавих атак у Багдаді, до яких, як ввважається, причетні пов’язані з аль-Кайдою сунітські екстремісти.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00
XS
SM
MD
LG