Спеціальні потреби

У Тегерані відбулися антиамериканські протести


Антиамериканський протест у Тегерані
Антиамериканський протест у Тегерані

У четвер тисячі іранців, вигукуючи антиамериканські гасла, влаштували мітинг для відзначення 31-х роковин захоплення будинку американського посольства в Тегерані. Демонстранти зібралися в місці колишнього посольського комплексу, помахуючи прапорами і несучи транспаранти з антиамериканськими гаслами.

За повідомленням іранських урядових ЗМІ, президент Махмуд Ахмедінеджад заявив, що облога посольства у І979 році відіграла велику роль у розвитку Ісламської революції в Ірані. Засоби масової інформації також повідомили, що в Ірані четверте листопада встановлено «національним днем проти глобальної зарозумілості».

У 1979 році іранські студенти захопили будинок посольства. Вони тримали 52 американців заручниками протягом 444 днів, щоб таким чином запротестувати проти американської політики. Цей крок спонукав Вашингтон розірвати дипломатичні відносини з Іраном.

Цьогорічний протест для відзначення тих роковин позбавлений внутрішніх політичних елементів, які були наявні торік. У 2009 році іранські сили безпеки застосували кийки і сльозогінний газ для розгону антиурядових протестів, які збіглися в часі з мітингами.

XS
SM
MD
LG