Спеціальні потреби

Звільнені з іранської в’язниці американці розповідають про пережите


Два американські туристи, яких протягом 781-го дня утримували в іранській в’язниці, повернулися до Сполучених Штатів. У неділю вони провели в Нью-Йорку прес-конференцію, під час якої Джош Фаттал та Шейн Бауер критикували як Іран за політичні ув’язнення, так і США за утримання в’язниці у Ґвантанамо на Кубі.

Джош Фаттал описав умови свого утримання у в’язниці Еван у Тегерані, як майже повну ізоляцію. Він каже, що вони були змушені жити у світі брехні та фальшивих надій:

«Кілька разів ми оголошували голодування лише для того, аби нам передавали листи від рідних. Багато разів, дуже багато разів, ми чули крики інших ув’язнених, яких били. І ми нічим не могли їм допомогти».

Шейн Бауер каже, що найбільше від жорсткості та неповаги до прав людини іранського уряду страждає саме іранський народ. Він закликав до негайного звільнення усіх політичних в’язнів в Ірані. Хоча Шейн подякував американським дипломатам за сприяння їх звільненню, він піддав критиці і уряд США:

«У тюрмі, кожен раз, коли ми скаржилися на погані умови утримання, нам нагадували про умови в Ґвантанамо, а також умови, в яких перебувають іранці та інші у в’язницях ЦРУ по всьому світу».

Фаттал, Бауер та Сара Шурд, яка була звільнена у вересні 2010-го року, кажуть, що у липні 2009-го року гуляли уздовж ірансько-іракського кордону. Оскільки кордон не був позначений, вони можливо забрели до Ірану.

Усіх трьох заарештували та звинуватили у шпигунстві. Туристи переконують, що єдиною причиною затримання було їхнє американське громадянство. Лора Фаттал, мати Джоша, розповідає, що у в’язниці хлопці робили ментальні та фізичні вправи та багато читали:

«Джош казав мені, що вони дуже серйозно ставляться до фізичних вправ. У тюремній камері вони використовували пляшки з водою в якості гантелей. Бачите, вони обидва у гарній фізичній формі».

Туристи подякували тисячам людей, які брали участь у міжнародній кампанії за їхнє звільнення. Серед них – світові лідери, лауреати Нобелівської премії, дипломати, генеральний секретар ООН, урядовці в Ірані, президент Іраку Джалал Талабані та колишній чемпіон з боксу Мохаммед Алі.

Коли Сара Шурд ще перебувала у в’язниці, Шейн Бауер попросив її руки. Сьогодні, коли Шейн нарешті повернувся до дому, пара готуватиметься до весілля.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG