Спеціальні потреби

Рада безпеки ООН не розглядатиме спроби Ірану отримати ядерну зброю


Представник Ірану в МАГАТЕ Алі Ашгар Солтаніє у Відні перед початком зустрічі. Іран відкидає звинувачення в спробах отримати ядерну зброю.
Представник Ірану в МАГАТЕ Алі Ашгар Солтаніє у Відні перед початком зустрічі. Іран відкидає звинувачення в спробах отримати ядерну зброю.

Сьогодні у Відні, очікується, що резолюція Міжнародного агентства з атомної енергії міститиме жорсткіші формулювання щодо позиції Тегерану у ядерному питанні.

Попередній варіант резолюції, який розглядається керівництвом МАГАТЕ, висловлює «глибоке та зростаюче занепокоєння» з приводу того, що діяльність Тегерану в царині атомної енергетики має на меті створення ядерної зброї. Між тим проект резолюції не виносить питання Ірану на розгляд Ради безпеки ООН та не висуває часових вимог до Ірану для виправлення ситуації.

Зустріч МАГАТЕ відбувається через тиждень після того, як організація заявила що має «переконливі» докази намагань Ірану створити ядерні боєголовки.

Іран відкидає ці звинувачення і заявляє, що його ядерна програма має суто мирний характер. Представник Ірану в МАГАТЕ Алі Ашгар Солтаніє звинуватив організацію в оприлюдненні таємної інформації щодо ядерної програми його країни, яка може піддати небезпеці життя та здоров’я іранських вчених.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG