Спеціальні потреби

ООН хоче заступитись за іранських дисидентів


Президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад
Президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад

Новопризначений спеціальний уповноважений ООН закликає Іран до співпраці в розслідуванні заяв про порушення прав людини в країні.

Спеціальний упоноважений ООН Ахмед Шахід у середу звернувся до офіційного Тегерану з вимогою дозволити йому в’їзд в країну. В офіційному зверненні він заявив, що Іран погодиться на вимоги ООН та з повагою поставиться до власних міжнародних забов’язань.

У березні Рада ООН з права людини ухвалила створити посаду спеціального уповноваженого щодо Ірану для розслідування численних заяв про затримання та ув’язнення сотень політичних дисидентів. Правозахисні організації також висловили занепокоєння з приводу великої кількості страт в Ірані.

В червні Іран засудив призначення спеціального уповноваженого ООН, назвавши відповідні дії ООН «незаконними», та відмовив йому в доступі до країни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG