Спеціальні потреби

Іран представив 4 нові супутники вітчизняного виробництва


Іран представив 4 нові супутники вітчизняного виробництва
Іран представив 4 нові супутники вітчизняного виробництва

Президент Махмуд Ахмадінеджад оголосив, що наступними роками його уряд планує запустити в навколоземну орбіту низку нових вироблених в Ірані супутників.

Про це Ахмадінеджад повідомив у понеділок у Тегерані під час урочистої церемонії відкриття чотирьох нових супутників - Фаджр, Расад, Зафар і Амір Кабір-1.

Церемонія також збіглася у часі з відзначенням 32-ї річниці Ісламської революції. Вже встановлено прецедент, що іранський уряд використовує ці роковини для оголошення досягнень країни в галузі технології.

У лютому минулого року, Іран представив три супутники домашнього виробництва. У 2009 році Тегеран запустив в навколоземну орбіту свій перший науково-дослідницький супутник.

Західні країни висловлюють занепокоєння, що Іран може використати свою супутникову технологію для виготовлення ракет далекого радіуса дії, які спроможні доставляти ядерні боєголовки.

Іран заперечує, що його космічна та ядерна програми мають військові цілі. Тегеран наполягає на тому, що його ядерна програма є виключно мирного характеру.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG