Спеціальні потреби

Запуск Бушерської АЕС має відбутися ще до серпня


Атомна електростанція в Бушері
Атомна електростанція в Бушері

Російські офіційні особи кажуть, що атомна АЕС в Бушері, яку для Ірану будує Росія, ще до серпня повинна постачати електроенергію. За повідомленням російських інформаційних агентств, заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рибаков сказав у понеділок, що випробування першої в Ірані атомної електростанції майже закінчено.

Іранські експерти почали подавати до реактора паливні стержні ще у серпні минулого року, але процес треба було припинити кілька разів, що відстрочило запуск АЕС, запланований на листопад.

Західні країни звинувачують Іран у тому, що він розвиває ядерну технологію з метою виготовлення зброї, проте Тегеран заперечує це звинувачення.

Хоча західні офіційні особи не бачать в Бушерській АЕС будь-якої загрози, вони стурбовані тим, що поступ у розвитку ядерної програми Ірану доже допомогти Тегерану прискорити процес виготовлення ядерної зброї.

Будівництво реактора Бушерської АЕС розпочала німецька компанія у 1970-х роках за правління шаха. Між Іраном і Росією часто виникали суперечки з приводу АЕС, причому Тегеран звинувачував Москву в тому, що вона відстрочує будівництво, щоб заспокоїти західні країни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG