Спеціальні потреби

Пентагон прокоментував можливе придбання Росією іранських балістичних ракет для атак в Україні


Випробування іранського дрона, 24 серпня 2022, локація невідома. Фото: Iranian Army/WANA/REUTERS
Випробування іранського дрона, 24 серпня 2022, локація невідома. Фото: Iranian Army/WANA/REUTERS

CША занепокоєні повідомленнями про те, що Росія може закупити в Ірана балістичні ракети, заявив речник Пентагона Пет Райдер.

"Ми бачили повідомлення у пресі про це, але ми не маємо конкретної інформації, яку б могли надати. Ми знаємо, що Іран надав Росії безпілотники, і ми очікуємо, що вони, швидше за все, спробують отримати більше, - сказав Райдер. - У нас є занепокоєння, що Росія також може прагнути придбати в Ірану додаткові передові боєприпаси, наприклад, ракети «земля-земля» для використання в Україні. І тому, якщо ми побачимо, що Росія використовує такі спроможності на полі бою, ми, звичайно, зробимо все можливе, щоб пролити на це світло".

Раніше Голос Америки повідомляв про те, що за даними CNN, Іран готується відправити Росії приблизно 1000 додаткових одиниць зброї, включаючи балістичні ракети малої дальності дії "земля-земля" та більше ударних безпілотників, для використання у війні проти України. Тегеран офіційно заперечує продаж своєї зброї Росії.

Тим часом речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Україна не має ефективних засобів захисту від балістичних ракет іранського виробництва, які Росія, ймовірно, планує розмістити на північ від українського кордону.

"Це балістичні ракети, проти цих ракет ми не маємо ефективного захисту протиракетної оборони. Збивати їх теоретично можна, але фактично це дуже важко зробити тими засобами, що в нас сьогодні є на озброєнні. У нас – засоби протиповітряної оборони, а не протиракетної оборони", - цитує українського високопосадовця "Радіо Свобода".

XS
SM
MD
LG