Спеціальні потреби

Іран закликає Захід відмовитись від деяких вимог перед ядерними переговорами


Знімок іранського ядерного об’єкта
Знімок іранського ядерного об’єкта

Іран підтвердив, що в суботу в Стамбулі відбудеться зустріч його представника із західнми посадовцями, але закликав їх відмовитися від висування передумов перед ядерними переговорами.

Верховна національна рада безпеки Ірану підтвердила в понеділок, що відбудеться зустріч з п’ятьма постійними членами Ради Безпеки ООН – Сполученими Штатами, Китаєм, Росією, Великобританією, Францією – а також Німеччиною. Іран бажає, щоб дальший раунд переговорів відбувся пізніше в Багдаді для обміркування спірної ядерної програми.

Поки що не надійшло відповіді від згаданих провідних країн світу. Іран не хоче, щоб переговори відбулися в Стамбулі, тому що, за його словами, Туреччина виступає проти його союзниці – Сирії.

Згадані країни-члени Ради Безпеки ООН і Німеччина кажуть, що переговори, перші від січня минулого року, повинні встановити обмеження на збагачення Іраном урану до високого рівня і закриття підземних ядерних об’єктів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG