Спеціальні потреби

Іран переводить центрифуги до підземного об’єкту


Іранський ядерний об’єкт у Натанзі
Іранський ядерний об’єкт у Натанзі

Іран повідомив, що почав переводити установки для збагачення урану до підземного сховища, про яке не було відомо до 2009 року.

Голова іранського агентства з атомної енергії Ферейдун Аббасі заявив у понеділок по державному телебаченню, що центрифуги переводять з ядерного об’єкту в Натанзі до Фордо, що неподалік міста Кум.

Аббасі повідомив про плани переведення центрифуг ще у червні, кажучи, що це буде зроблено під наглядом Міжнародного агентства з атомної енергії.

Іран повідомив про існування установки в гірському бункері щойно у 2009 році, після того, як його виявили західні розвідувальні агентства і заявили, що це доказ існування таємної ядерної програми.

Західні країни наклали ряд санкцій на Іран у спробі змусити його до зупинення процесу збагачення урану. В результаті збагачення урану до набагато вищого рівня можна отримати матеріал для виготовлення ядерної зброї.

Іран заперечує, що хоче виготовити ядерну зброю і твердить, що збагачує уран для продукції електроенергії і використання в медицині.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG