Спеціальні потреби

Іран погоджується на відновлення ядерних переговорів


Міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі
Міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі

Міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі дав зрозуміти, що його країна готова відновити переговори про свою ядерну програму.

Міністр заявив, що він погоджується з потребою розпочати переговори у ядерних питаннях, але що на Іран не можна чинити тиску. Він зробив таку заяву в середу в Москві під час прес-конференції з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Минулого місяця Росія запропонувала план «крок за кроком», метою якого є відновити переговори між Тегераном і шістьма впливовими країнами світу. План передбачає, що Іран розвіє занепокоєння щодо своєї ядерної програми, за що може розраховувати на поступове пом’якшення санкцій ООН.

Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що Тегеран не сприяв у розслідуванні звинувачень з боку західних країн, що Іран намагається виготовити ядерну зброю. Проте Іран твердить, що його ядерна програми мирного призначення.

На попередніх переговорах цього року між Іраном і п’ятьма країнами-членами Ради Безпеки ООН – Великобританією, Китаєм, Францією, Росією і США – не було досягнуто поступу.

У вівторок голова іранської делегації на ядерні переговори Саїд Джалілі заявив, що російський план може бути «основою» для відновлення розмов.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG