Спеціальні потреби

Запуск іранської АЕС в Бушері знову відстрочений


Атомна електростанція в Бушері
Атомна електростанція в Бушері

Іранська газета повідомила, що перша атомна електростанція в країні не буде запущена наприкінці цього місяця, як первісно планувалося. Іранські законодавці кажуть, що відповідальність за це несуть російські будівельники.

За повідомленням газети «Афтаб», законодавець Асгар Джалаліан сказав, що державна російська компанія Росатом не виконала обіцянки щодо будівництва електростанції в Бушері, яку плановано відкрити наприкінці цього місяця.

З часу початку будівництва електростанції у 1995 році її запуск постійно відстрочувався. Росія постачила паливо для реактора, але опісля доручила вийняти його, посилаючись на потребу уникнення забруднення металевими частками, спричиненими старінням устаткування.

Сполучені Штати та їх союзники звинувачують Іран у намаганні виготовити ядерну зброю під прикриттям програми цивільної енергетики. Іран заперечує це звинувачення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG