Спеціальні потреби

Тегеран затребував у США доказів іранського сліду у замаху на саудівського посла


Міністр закордонних справ Ірану Алі-Акбар Салехі.

Іран заявив, що готовий детально розглянути зинувачення у намаганнях вбити посла Саудівської Аравії у США, які лунають з боку Америки.

Державна інформаційна агенція Ірану ІРНА у понеділок повідомила, що міністр закордонних справ Ірану Алі-Акбар Салехі закликав США надати наявні у справі документи для вивчення.

Іран відкинув всі звинувачення на свою адресу, а верховний лідер Аятолла Хоменеї заявив у неділю, що будь-які «неналежні» політичні, чи безпекові дії у цьому питанні з боку США отримають «рішучу відповідь».

Він також заявив, що звинувачення на адресу Ірану, які лунають з боку США є спробою відвернути увагу від фінансових проблем та протестів всередині Америки.

Раніше у неділю, президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що іранці є цивілізованою нацією і не мають потреби вдаватись до політичних вбивств.

Діана Фейнштейн, яка очолює комітет Сенату США з питань розвідки повідомила у неділю, що уряд США зібрав вичерпні докази причетності елітного підрозділу іранської армії Кудс до планування замаху.

За її словами, «не має жодних сумнівів» в тому, що Кудс причетний до планування кількох терористичних операцій.

У вівторок, міністерство юстиції США повідомило про викриття змови з метою вбивства посла Саудівської Аравії у США, Аделя аль-Джубейра. США висунули обвинувачення у планування замаху проти двох іранців. Повідомлялалось,що один з підозрюваних належить до елітного підрозділу іранської армії Кудс.

XS
SM
MD
LG