Спеціальні потреби

В Тегерані натовп захопив посольство Британії


Протестувальнки поруч із зірваним британським флагом, у посольстві Британії в Тегерані.
Протестувальнки поруч із зірваним британським флагом, у посольстві Британії в Тегерані.

В столиці Ірану Тегерані натовп атакував дві будівлі, які займають британські дипломати. Це – відповідь на нові санкції запроваджені Британією проти Ірану.

У вівторок в посольстві Британії у Тегерані протестувальники захопили посольство Британії. вибили шибки, розкидали документи та зірвали Британський прапор. З посольства також викрали портрет королеви Єлизавети. Ззовні посольства протестувальники вигукували «Смерть Британії» та підпалили авто, яке належить британській дипломатичній місії.

Іранська поліція видворила нападників, проте пізніше ті знову повернулись до будівлі посольства. Вони вимагають звільнення осіб раніше затриманих поліцією за перший напад на посольство.

На півночі Тегерану – за повідомленнями Іранських ЗМІ - поліція забезпечила безпеку 6-тьох співробітників посольства, яких було заблоковано натовпом в будівлі гуртожитку для британських студентів та працівників.

Протестувальники все ще знаходяться в захопленій будівлі.

МЗС Британії висловив обурення з приводу цих подій та закликав владу Ірану вдатись до невідкладних заходів для захисту дипломатичних будівель, які знаходяться під захистом відповідно до міжнародного права. Водночас МЗС закликав британців лишатись у своїх будівлях та не привертати до себе уваги.

Франція та США вже засудили напади на дипломатичні будівлі Британії в Тегерані.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG