Спеціальні потреби

Великобританія посилює тиск на Іран


Великобританія наказала негайно закрити посольство Ірану у Лондоні і закрила приміщення свого дипломатичного представництва у Тегерані. Це наслідок нападу іранського натовпу на британське посольство у вівторок.

Про це повідомив у парламенті у середу міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ. Він заявив, що іранським дипломатам сказано залишити Великобританію протягом 48 годин.

Також уряд Норвегії повідомив, що закрив своє посольство в Тегерані у вівторок ввечері з приводу занепокоєння щодо безпеки після нападу іранського натовпу на британське посольство. Згідно з повідомленням, лише невелика частина норвезьких дипломатів залишиться в столиці Ірану на деякий час.

Німеччина і Франція відкликали своїх послів з Ірану для консультацій.

Прем’єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон заявив у вівторок, що Іранові загрожують «серйозні наслідки» за те, що він не захистив британського посольства від ісламістів, які повибивали вікна в будинку і пограбували офіси при бездіяльності присутньої поліції. Ісламісти зібралися перед будинками, що віддзеркалювало гнів з причини британських санкцій, накладених на Іран минулого тижня у відповідь на продовження Іраном програми імовірного виготовлення ядерної зброї.

Тимчасом Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що «напади на посольства» суперечать міжнародному праву і нормам та що в таких випадках слід «відповідно» поступати. Це був рідкісний випадок китайської критики на адресу Ірану, який є головним постачальником енергоресурсів для китайської економіки.

Спікер іранського парламенту Алі Лариджані заявив у середу, що іранська поліція намагалася втримувати спокій під час атаки. Він також піддав критиці заяву Ради Безпеки ООН, в якій осуджено ці інциденти, називаючи її необдуманим кроком для прикриття «британських та американських злочинів».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG