Спеціальні потреби

США готові в разі загрози з боку Ірану відповісти військовою силою


США готові в разі загрози з боку Ірану відповісти військовою силою
США готові в разі загрози з боку Ірану відповісти військовою силою

Дислокована у Бахрейні 5-а флотилія військово-морських сил США разом з іншими американськими загонами у регіоні знаходяться у стані повної бойової готовності. Цей потужний арсенал здатний відповісти на будь-яку загрозу, якщо тертя між Іраном та США переростуть у військові дії.

Військові навчання, проведені Іраном цього місяця, мали на меті показати потужність ракетних військ Ірану. Однак, аналітики кажуть, що після років міжнародних санкцій Ірану буде важко взяти участь у військових діях, беручи до уваги застарілість його армійського устаткування.

«Багато чого було закуплено ще за часів Шаха. Інше устаткування – це низькоякісний імпорт з Росії та Китаю. У них майже нема ракет класу земля-повітря. Майже всі бойові кораблі були побудовані за часів правління Шаха і майже не ремонтувались», - каже аналітик з питань оборони Ентоні Кордсмен.

Однак, ця уразливість не зупиняє Іран, який робить погрози заблокувати Ормузьку протоку та вимагає, щоб американський авіаносець Джон Стенніс не повертався у Перську затоку. Сполучені Штати кажуть, що готові до дипломатичних кроків, але іранської блокади вони не дозволять в жодному випадку.

«Ми не можемо допустити блокування Іраном Ормузької протоки, це вже буде перетином межі», - заявив міністр оборони США Леон Панетта.

США також неодноразово попереджали Іран проти розробки ядерної зброї, що може спровокувати напад з боку Ізраїлю. Так, без потужного сучасного обладнання, Іран буде вимушений вдатися то тактики, яку аналітики називають асиметричними військовими діями – використання малих човнів, мін, малокаліберних ракет а також засідок. Повномасштабна військова акція може коштувати Ірану його армії вже за кілька днів, якщо таки дійде до війни зі США чи Ізраїлем, говорять військові аналітики.

«Баланс сил між США і Іраном та між Ізраїлем та Іраном безумовно на боці США та Ізраїлю», - вважає аналітик з питань оборони Брюс Рідель.

У Ірану є маса причин не вдаватися до відкритої і повномасштабної конфронтації зі США та їх союзниками. Але якщо це станеться, американські офіційні особи попереджають, – США готові.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG