Спеціальні потреби

ЄБРР: інвестори можуть в перспективі зацікавитись приватизацією "Ощадбанку", "Укргазбанку" та "Приватбанку"


Маттео Патроне, виконавчий директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу. Фото ebrd.com
Маттео Патроне, виконавчий директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу. Фото ebrd.com

Про це в коментарі "Голосу Америки" сказав керуючий директор ЄБРР з питань Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

"В довгостроковій персективі так. Однозначно, - відповів Патроне на питання Української служби "Голосу Америки" стосовно того, чи зможуть українські держбанки зацікавити приватних інвесторів. - Є інвестори, яких можуть цікавити декілька державних банків, можливо не всі, але однозначно це "Ощадбанк", "Укргазбанк" та "Приват".

Європейський банк реконструкції та розвитку разом зі Світовим банком співпрацюють з урядом України над трансформацією державних банків зі стратегічною метою їхньої приватизації. В рамках співпраці з ЄБРР Кабмін цього місяця затвердив Стратегію розвитку "Ощадбанку", яка також є передумовою отримання кредиту ЄБРР у 100 мільйонів євро з правом увійти в капітал банку.

Після транформації, українські держбанки стануть більш клієнтоорієнованими, запровадять цифрові технології і, зрештою, зможуть зацікавити приватних інвесторів, вважають в ЄБРР. ​Однак, щоб це сталось необхідно "пройти значний шлях", додав Патроне.

Допомагає трансформувати "Укргазбанк" структура Світового банку Міжнародна фінансова уорпорація, програмами з "Ощадбанком" займається ЄБРР, пояснив Патроне.

"Зрештою, "Приват", також зможе стати гарним активом для приватних інвесторів", - зауважив банкір.

Раніше цього року міністр фінансів України зазначав пресі, що в 2021 на приватизацію держбанків розраховувати не варто, але наголосив на намірі зменшити участь держави в банківському секторі до 25% до 2025 року.

Дивіться також: Все, що потрібно знати про візит міністра оборони США до України. Відео

Все, що потрібно знати про візит міністра оборони США до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

XS
SM
MD
LG