Спеціальні потреби

США прагнуть очистити Інтерпол від маніпуляцій з боку Росії та інших автократій


Голова Гельсінської комісії США конгресмен Елсі Гастінґс, конгресмен Джо Вілсон та сенатор США Бен Кардін внесли до Конгресу США законопроект про "Протидію та запобігання міжнародним репресіям" (Transnational Repression Accountability and Prevention (TRAP) Act).

Американських законодавців турбує те, що автократії виходять на міжнародний рівень, щоб переслідувати політичних опонентів.

"Росія серед тих, хто найбільше у світі зловживає механізмом повідомлень Інтерполу, - йдеться у повідомленні Гельсінської Комісії США про новий законопроект. - Інші країни-учасниці ОБСЄ – в основному Азербайджан, Казахстан, Таджикистан та Туреччина – а також інші автократії, такі як Китай, за повідомленнями, використовують запити Інтерполу для переслідування політичних опонентів, що порушує ключові положення Конституції Інтерполу, яка зобов'язує організацію підтримувати міжнародні стандарти захисту прав людини і уникати участі в політично вмотивованих звинуваченнях".

Останнім прикладом зловживання Росією системами запитів Інтерполу, на думку спостерігачів, стала видача запиту стосовно Олега Смолєнкова.

"Росія надіслала ордер через Інтерпол на Олега Смолєнкова, колишнього російського посадовця і американського інформатора, якого нещодавно забрали США після того, як його прикриття було розкрито. Це це одне зловживання Росією Інтерполом", - пише фінансист та правозахисник Білл Браудер.

Цього тижня американські ЗМІ повідомили, що ЦРУ в 2017 році відкликало впливового агента з Москви, який допоміг США зібрати інформацію про спроби Росії вплинути на президентські вибори у США 2016 року. Російські ЗМІ ідентифікували інформатора, як Олега Смолєнкова.

Росія та Китай не лише не покарані за свої спроби зловживати системою, але і прагнуть отримати керівні посади в Інтерполі, наголошують американські законодавці.

"Замість того, щоб відповісти за наслідки постійного зловживання Інтерполом, автократії, такі як Росія та Китай натомість змагаються за керівні посади в організації, - заявив співголова Гельсінської комісії Вікер. – Сполучені Штати та інші демократії мають запровадити справжні покарання за напад на верховенство права. Законодавство має забезпечити те, що Сполучені Штати залишатимуться на передовій захисту, ті, хто може постраждати від довгих рук репресії".

Зловживання системою призводить до того, що жертви політичних репресій не почуваються захищено навіть, якщо вони виїхали з автократичної країни.

"Теперішні автократії не просто прагнуть примусити замовчати журналістів та активістів і інші незалежні голоси. Вони також полюють за ними там, де ті знаходять прихисток за кордоном", - говорить Гастінґс.

"Сполучені Штати мають діяти, щоб запобігти зловживанням і захистити тих, хто бореться за свободу, захист прав людини та верховенство права", - додає він.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Інтерв’ю з сенатором Джонсоном про підтримку України

Студія Вашингтон. Інтерв’ю з сенатором Джонсоном про підтримку України
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG