Спеціальні потреби

Інтернет – легкодоступна платформа для поширення ненависті?


Інтернет – легкодоступна платформа для поширення ненависті?
Інтернет – легкодоступна платформа для поширення ненависті?

Інтернет це не лише простір у якому люди обмінюються думками, провадять бізнес та спілкуються. Для досягнення своїх цілей мережу використовують шахраї, сексуальні злочинці та терористи. Центр Сімона Візенталя у Нью-Йорку та Лос-Анджелесі нарахував у мережі тисячі сайтів, блогів та сторінок у соціальних мережах, які пропагують ненависть.

Рік Ітон, дослідник з Центру Візенталя у Лос-Анджелесі показує деякі із майже 14 тисяч Інтернет-сайтів, які поширюють ненависть. Кожна міжетнічна ворожнеча, кожен расовий стереотип – отримують майданчик для пропаганди та поширення в Інтернеті. Наприклад, один сайт прославляє білу расу та Адольфа Гітлера. Інші заохочують тероризм в Індонезії, або обговорюють Джихад у Пакистані.

А деякі сайти в ігровій формі нав’язують дітям расизм. У грі літак скидає бомби на бідних чорношкірих гаїтян. За словами Ріка Ітона, Інтернет зробив поширення матеріалів, що закликають до ненависті, надзвичайно легкою справою:

«Одне відео, завантажене певною групою, миттєво поширюється через сотні різний сайтів завдяки Інтернету».

За словами експерта Томаса Лейтона, нині практично не існує методів для встановлення першоджерела завантажених в Інтернет матеріалів, що пропагують ненависть:

«Інтернет створили в середовищі, де всі довіряли одне одному. Мережа виникла в урядовій та освітній системі, де поганих хлопців просто не було».

Ситуація зараз дуже змінилась. За словами Авраама Купера з Центру Сімона Візенталя, сьогодні екстремісти знаходять одне одного в мережі за єдиним кліком мишки, так само як це роблять всі інші з мирною метою:

«Ндержавні організації, які працюють у галузі прав людини та громадянського суспільства використовують ті самі інструменти, ставлять собі подібні питання. До кого я можу звернутись у Швеції? Хто займається проблемам циган, або іншої меншини? Хто в цьому найкращий?».

За словами Купера, поліція, батьки та просто відповідальні громадяни мають контролювати та реагувати на поширення ненависті в мережі, щоб завадити погрозам екстремістів втілитись.

За його словами, радикали поширюють екстремістські матеріали і закликають до дій інших. Я приклад він наводить он-лайн заяву мусульманського духовного лідера Анвара аль-Авакі, який схвалив вбивства, які в листопаді 2009-го року скоїв на військовій базі в Техасі мусульманин, майор армії США Нідаль Хасан.

Мусульманський духовний лідер зазначив: «Нідаль був одним з моїх учнів і я пишаюсь цим. Те що він зробив – акт героїзму».

На думку Авраамка Купера – такі слова заохочують інших вбивати:

«Ось і виправдання ненависті. Він буквально каже, так і треба – той вбивця молодець. Робіть так само».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG