Спеціальні потреби

Cистема попередження в Індонезії могла б врятувати багато людей


Рятувальна операція в Індонезії
Рятувальна операція в Індонезії

Президент Індонезії Сусіло Бамбанг Юдгойоно відвідав райони, що постраждали від землетрусу і цунамі неподалік острова Суматра. Кількість смертельних випадків досягла там уже 343 і, згідно з передбаченнями, зростатиме.

Представники організацій допомоги постачають продовольство, шатра і одяг людям, які вижили цунамі на Ментавайських островах, що неподалік західного узбережжя Суматри. Рятувальні бригади ведуть розшуки ще щонайменше 338 людей, доля яких невідома з часу, коли триметрові хвилі цунамі уразили острови в понеділок, змиваючи цілі села.

Несприятлива погода унеможливила рятувальникам прибути на місце стихійного лиха і постачити необхідну допомогу раніше середи.

Високі хвилі цунамі були викликані землетрусом силою в 7.7 бала за шкалою Ріхтера. Представник метеорологічної служби заявив Голосу Америки, що багато життів можна було б зберегти, якщо б уряд ввів у дію систему попередження цунамі, встановлену після цунамі в Індійському океані в 2004 році.

В іншому районі Індонезії, де, в результаті виверження вулкана, загинули 33 особи і 40 тисяч були змушені залишити свої домівки, гора Мерапі знову викидає гарячий газ і попіл на навколишні села.

Європейський Союз обіцяв допомогу на суму двох мільйонів доларів для осіб, що потерпіли від стихійного лиха.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG