Спеціальні потреби

Індійський суд відтермінував відкриття храму, де знайшли скарби


Поліція охороняє храм, у якому було знайдено скарби.
Поліція охороняє храм, у якому було знайдено скарби.

Верховний суд Індії, посилаючись на проблеми з безпекою, призупинив відкриття останнього сховища в індуїстському храмі «Срі Падманабхасвамі», що у південному індійському штаті Керала.

Минулого місяця там знайшли золото, дорогоцінне каміння та стародавні артефакти, на суму 20 мільярдів доларів. Верховний суд попросив уряд та колишню королівську родину, яка опікується храмом, подумати про те, як найкраще забезпечити охорону скарбів.

Індійська влада вже задіяла сотні спеціально озброєних поліцейських для охорони храму та встановила на вході детектори металу. Храм XVI-го століття, присвячений індуїстському богу Вішну, колись був місцем поклоніння екс-керманичів королівства Траванкоре.

За словами адвоката колишньої королівської родини, його клієнти не претендують на скарби, вони вважають, що золото та дорогоцінності належать індуїстському божеству. Колишня королівська родина виступає проти наміру керівництва штату Керала перебрати контроль над храмом.

Багаті храми – не рідкість для Індії. Покровителі давали пожертви для подібних святинь упродовж століть. Доля скарбів поки не відома. Є пропозиція виставити окремі з них у музеї. Інші радять використати гроші, виручені від продажу скарбів, для допомоги бідним.

XS
SM
MD
LG