Спеціальні потреби

Право американців "спонсорувати" грін-кард для родичів можуть обмежити


Правила отримання грін-кард "для родичів" зміняться
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Правила отримання грін-кард "для родичів" зміняться

Певні етнічні групи незадоволені прийнятим сенатом проектом імміграційної реформи. Так, Азійська громада занепокоєна новими обмеженнями на право оформлювати документи на постійне проживання у США для родичів.

У Лос-Анджелесі активісти розгорнули кампанію покликану спонукати законодавців у Вашингтоні повернути громадянам Сполучених Штатів право спонсорувати отримання дозволу на постійне проживання у США для родичів та дорослих дітей.

Активіст Нейтен Лов, разом з іншими небайдужими, зранку обходить мешканців району, заселеного переважно вихідцями з країн Азії. Вони намагаються підключити громаду до дебатів, спонукають телефонувати та тиснути на членів Конгресу.

Республіканці відкидають імміграційну реформу
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
«Моїх дядька і тітку спонсорував мій батько. Вони приїхали сюди завдяки тому, що ми їх родичі. Якщо б цієї категорії не було, мої рідні ніколи б не змогли приїхати сюди», розповідає Нейтен.

Відповідно до сенатської версії законопроекту, в категорію родичів, які мають право отримати імміграційну візу, потрапляють лише діти до 21-го року та батьки громадян США. І хоча документ навряд чи буде схвалений у такому вигляді, аналітики вважають, що правозахисники хвилюються не дарма.

Так, професор Південно-Каліфорнійського університету Ден Шнур переконаний, що положення про возз’єднання родин було змінено, оскільки політики у Вашингтоні вважають родиною лише батьків та неповнолітніх дітей і не включають до цієї категорії братів, сестер чи дорослих дітей. Законодавці, каже професор, прагнуть віддавати імміграційні візи, які звільняться, людям яких потребує економіка країни.

«Аргумент, який можна часто чути з Вашингтона, полягає в розширенні категорій для людей із певною кваліфікацією, тих, які мають певні навички, освіту і досвід», підкреслює Ден Шнур.

Проект реформи сенату збільшує кількість віз для людей з вищою освітою в галузі науки та технологій та створює окремі візи для малокваліфікованих робітників, переважно у ділянці сільського господарства. Американці азійського походження кажуть, що від обмеження родинної категорії найбільше постраждають саме вихідці з Азії.

Саме вони мають найтісніші сімейні зв’язки. Тож, активісти поспішно допомагають азіатам заповнити усі необхідні документи, які дозволяють привести родичів до США, на випадок, якщо обмеження на право привозити родичів буде прийнято в остаточному варіанті реформи.

XS
SM
MD
LG