Спеціальні потреби

МВФ схвально оцінює виконання Україною умов для отримання кредиту


МВФ схвально оцінює виконання Україною умов для отримання кредиту
МВФ схвально оцінює виконання Україною умов для отримання кредиту

Керівництво Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду дає схвальні оцінки тому, як українське керівництво виконує умови для отримання чергового траншу кредиту. Керівник місії Фонду Атанасіос Арванітіс на зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим позитивно відгукнувся про досягнуті Києвом результати, які дали економічний ефект:

«Протягом минулих декількох місяців був забезпечений очевидний прогрес з виконання програми. Спостерігається пожвавлення в торгівлі, хотілося б, щоб це пожвавлення розширювалося. Ми помітили, що ваші зусилля приносять свої плоди на міжнародному рівні. Ви дуже ефективно справилися із завданням розміщення євробондів, ви знову повернулися на ринки капіталу, і світ розглядає Україну як надійного партнера для інвестицій».

Український уряд розраховує до кінця року отримати другий транш з майже 16 мільярдів доларів кредиту від МВФ. Київ вже отримав першу порцію позички за програмою, яка розрахована на два з половиною роки. Міжнародний валютний фонд обумовлює продовження фінансування виконанням низки вимог, серед яких скорочення бюджетних видатків для зменшення дефіциту державних коштів.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляє, що вжиті урядом заходи дають ефект і вказує на позитивні зрушення в економіці.

«За жовтень ріст промислового виробництва склав більше 11,5%. Також ми йдемо за розрахунковими параметрами щодо росту ВВП. На мій погляд, ми разом йдемо досить хорошими темпами» – звернувся урядовець до місії Фонду.

Водночас самі урядовці визнають, що переговори про продовження фінансувння йдуть складно і МВФ неохоче йде на поступки. Напередодні віце-прем'єр Сергій Тігіпко сказав, що у Фонду є питання до виконання урядом бюджету, повернення ПДВ експортерам та виконання бюджету національної компанії «Нафтогаз України». Найважча, за словами урядовця, частина переговорів – пенсійна реформа. Для скорочення видатків Пенсійного фонду на вимогу МВФ урядовці погодилися на вкрай непопулярний крок – поступове підвищення пенсійного віку. Однак нині, враховуючи небажані електоральні наслідки такого рішення, посадовці намагаються переконати Фонд у його недоцільності.

Не менш чутливим на переговорах є й питання ухвалення нового податкового кодексу. Розроблені і узгоджені з МВФ параметри документу викликали хвилю акцій протесту підприємців в багатьох регіонах країни.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG