Спеціальні потреби

МВФ та Світовий банк застерігають про нерівномірне зростання світової економіки


У Вашингтоні розпочалась весняна конференція МВФ та Світового банку
У Вашингтоні розпочалась весняна конференція МВФ та Світового банку

Міжнародний валютний фонд закликає світових лідерів продовжувати співпрацю, наголошуючи, що глобальна фінансова система залишається в уразливому стані. Про ці та інші виклики міністри фінансів країн світу говоритимуть під час весняної конференції Світового банку та МВФ, що проходить цими днями у Вашингтоні.

Світова економіка вже пережила найгірший спад, втім МВФ застерігає, що глобальна фінансова система ще далека від повного одужання. У четвер, директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан закликав країни світу не втрачати пильність.

За словами директора МВФ, нерівномірне зростання економік світу створює серйозні ризики, адже розвинуті країни світу виходять з кризи занадто повільно, а темпи зростання країн на шляху розвитку – занадто швидкі:

«Найбільший виклики для країн світу, що розвиваються, – це загроза перегрівання їх економік. А в країнах з низькими прибутками у населення знову актуальним стає питання росту цін на харчі та пальне, а це може призвести до ситуації, яку ми мали у 2008-му році».

Попри прогнози зростання світової економіки на 4,5%, МВФ застерігає, що ринок праці залишається у кризовому стані. Стросс-Кан наводить приклад країн, таких як Туніс та Єгипет, де економічні показники вказують на зростання, втім населення країн залишається без роботи. Президент Світового банку Роберт Зелік каже, саме такі розбіжності в економічних показниках і викликали заворушення в цих країнах, що призвело до ще більшої нестабільності:

«Ми переконалися – заворушення на Близькому Сході та у Північній Африці сталися тому, що попри те, що деякі показники економічного зростання були досить високими, макро-економічної стабільності там не було».

Тим часом, Світовий банк оприлюднив новий звіт де пов’язав заворушення на Близькому Сході з ростом світових цін на продовольство. За словами Зеліка, ріст цін на харчі найсильніше б’є по найменш захищених верствах населення, штовхаючи мільйони людей за межу бідності. А це – провокує неспокій.

«Цифри вказують на те, що найбільшому тиску піддаються найбідніші верстви населення планети. Ми всі знаємо, у чому проблема – високі ціни на харчі, підвищення цін на інші товари, високі ціни на пальне – ось вам і всі складові для потенційного громадського неспокою», – заявив президент Світового банку.

Під час весняної конференції Світового банку та Міжнародного валютного фонду міністри фінансів країн світу зосередять свою увагу на питанні відновлення глобальної економіки та пошуку шляхів покращення світової фінансової системи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG