Спеціальні потреби

МВФ переносить візит місії до України


МВФ переносить візит місії до України
МВФ переносить візит місії до України

Міжнародний валютний фонд переніс на два місяці візит до України своїх експертів, які мали визначити, чи надавати уряду черговий транш кредиту. Замість кінця серпня вони прибудуть до Києва наприкінці жовтня. Про це повідомив спеціальний радник МВФ Дейвид Лінтон за підсумками зустрічі представників МВФ з міністром фінансів України Федором Ярошенком та міністром енергетики та вугільної промисловості Юрієм Бойком.

Оглядачі зауважують, що цим кроком МВФ спонукає українську владу виконати умови відновлення фінансування, зокрема почати пенсійну реформу та довести ціни на газ та тепло до економічно обґрунтованих. Мовляв, у Міжнародному валютному фонді побоюються, що урядовці знову відкладуть ухвалення непопулярних рішень, побоюючись електоральних втрат.

«Я підкреслив важливість ефективної економічної політики та реформ для того, щоб упоратися із затримками та завершити другий перегляд програм», – зазначив у своїй заяві за підсумками переговорів з українською урядовою делегацією пан Лінтон. Він також повідомив, що посадовці «підтвердили свою рішучість забезпечити досягнення поставлених цілей».

Проте у провладних партіях переконують, що відкладення візиту місії МВФ не пов’язано із невиконанням українською владою своїх зобов’язань перед фондом. Депутат із Партії регіонів Олексій Плотніков вказує, що Україна дотримується домовленостей із цією фінансовою установою:

«Перенесення візиту не пов’язано із проблемами України. Це проблеми Міжнародного валютного фонду – новий керівник, загальносвітові проблеми на фінансових ринках. В даному випадку мова радше йде про глобальні проблеми МВФ, ніж про проблеми України. Параметри зростання економіки, показники дефіциту та інфляції витримуються, тому проблема не в Україні», цитує парламентаря партійний сайт.

Відтермінування візиту означає, що Україна зможе отримати черговий транш кредиту значно пізніше, ніж розраховували урядовці, кажуть оглядачі. Урядовці заявляли, що нині гострої потреби в грошах МВФ Україна немає. Проте, відновлення співпраці із фондом було б важливим сигналом для інвесторів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG