Спеціальні потреби

В Україну прибуває місія МВФ


Місія Міжнародного валютного фонду прибуде до Києва наступного тижня для з’ясування можливості відновлення кредитування України. Про це повідомив старший радник департаменту зовнішніх зв'язків Фонду Дейвид Гоулі:

«Президент Янукович і директор-розпорядник МВФ Стросс-Кан обговорювали економічний розвиток України і нещодавно оприлюднений план реформ. Вони домовилися, що заступник директора європейського департаменту МВФ Пол Томсен і керівник місії МВФ Танос Арванітіс відвідають Київ наступного тижня для того, щоб обговорити з українськими посадовцями, які економічні програми можуть бути підтримані Фондом». Водночас речник МВФ утримався від коментарів про ймовірність відновлення фінансування Фондом.

Український уряд веде з представниками МВФ переговори про нову програму співпраці, за якою планує отримати протягом наступних двох з половиною років кредит у розмірі 19 мільярдів доларів. Проте українські ЗМІ повідомляли про відсутність повного консенсусу і навіть ймовірність відмови у наданні нових позичок уряду пана Азарова.

Ці припущення підтвердили не надто схвальні оцінки з боку чиновників МВФ оприлюдненої цього тижня програми економічних реформ. Вони закликали Київ ставити амбітніші цілі і наполегливіше скорочувати державні видатки і дефіцит бюджету країни.

Українські посадовці, визнаючи існування певних розбіжностей з МВФ, сподіваються на успішність переговорів. Вони кажуть, що виконали всі умови, які Фонд ставив для відновлення фінансування. Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко, виступаючи у Верховній раді, висловив упевненість, що сторонам вдасться домовитися, і нова програма співпраці буде підисана. Водночас урядовець повідомив про деякі зміни в умовах надання кредиту. За словами Тігіпка, МВФ наполягає, щоб основна частина коштів використовувалася для поповнення міжнародних резервів НБУ, а не на покриття дефіциту державного бюджету. Це означатиме, що Кабмін не зможе напряму фінансувати позиченими коштами соціальні видатки.

Серед противників негайного відновлення співпраці Києва з МВФ і українська опозиція. Минулого тижня об’єднані у Комітеті захисту України політичні сили оприлюднили звернення до Фонду із критикою економічної політики уряду та відсутністю реформ. Крім того, опозиція звинувачує владу у систематичному порушенні прав і свобод громадян та спробах запровадити цензуру в мас-медіа. За таких умов, йдеться у звернені, кредитування МВФ «автоматично означатиме інвестиції у створення диктатури в Україні». Опозиція закликає Фонд відновити кредитування лише після початку реальних економічних реформ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG