Спеціальні потреби

МВФ йде на поступки Україні щодо продовження фінансування


МВФ йде на поступки Україні щодо продовження фінансування

Українські урядовці кажуть, що Міжнародний валютний фонд пішов на деякі поступки щодо умов надання чергового траншу кредиту. Зокрема йдеться про терміни початку пенсійної реформи. Директор департаменту управління державним боргом і міжнародної співпраці Міністерства фінансів України Сергій Макацарія заявлє, що у Фонді не наполягають, як раніше, щоб парламент схвалив закон про реформування пенсійної системи до 15 квітня.

Урядовці повідомляють, що місія МВФ планує відвідати Україну в середині травня. Головна тема переговорів із представниками української влади – надання чергового траншу кредиту. У Мінфіні очікують, що в разі позитивного рішення півтора мільярда доларів можуть надійти в Україну вже у червні. Всю суму розраховують спрямувати до золотовалютних резервів Нацбанку.

Цей транш Україна мала отримати ще у березні. Проте парламент відклав на невизначений час непопулярний план проведення пенсійної реформи. Це дало підстави для критики влади за нерішучість дій.

Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин називає ситуацію поганим сигналом інвесторам:

«Реалізація положень, які пов’язані з виконанням своїх зобов’язань – це у нас дуже слабко проходить. Якщо перший раз – восени 2010 – МВФ так м’яко подивився на те, що робиться чи не робиться, то зараз звичайно уже увага до України була серйозною, прискіпливою», – цитує експерта сайт Центру імені Разумкова. Водночас Юрчишин визнає, що відсутність надходжень від МВФ не завдасть значної шкоди для бюджету, оскільки кошти від Фонду має отримати НБУ.

Валютні резерви Нацбанку досягли докризовго рівня і вже тривалий час залишаються стабільними, наголошують урядовці. Попри це вони вважають недоцільним відмовлятися від кредиту МВФ. Віце-прем’єр Сергій Тігіпко зауважує, що фінансування Фонду буде знаком для інвесторів:

«Якщо ми не отримаємо (траншу), то бюджет нібито не постраждає, але, одразу можу сказати, що це буде поганим сигналом для всіх виключно інвесторів. Це нас повинно надзвичайно серйозно турбувати, тому що кращий рік, коли ми отримували прямі інвестиції в Україну, такі інвестиції складали приблизно 11 мільярдів. Він (МВФ) для нас сьогодні – зелене світло для інвесторів», – каже посадовець.

XS
SM
MD
LG