Спеціальні потреби

Міністр фінансів Франції Крістін Лаґард хоче очолити МВФ


Міністр фінансів Франції Крістін Лаґард кандидатом на голову МВФ

Міністр фінансів Франції Крістін Лаґард повідомила про свою кандидатуру на посаду директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду, незважаючи на заклики, щоб цю установу очолював хтось з-поза Європи.

Пані Лаґард вважається провідною кандидаткою на цю посаду, яка залишається вакантною з часу відставки Домініка Строс-Кана, проти якого висунуто звинувачення у сексуальній нарузі.

Лідери Європейського Союзу, очолені канцлером Анґелою Меркель, дали ясно зрозуміти, що вони хочуть, щоб в час, коли МВФ помагає Греції, Ірландії і Португалії подолати проблеми із заборгованістю, цю установу очолював хтось з Європи.

Однак важливіші країни, що розвиваються, критично висловлюються про багаторічну присутність європейців у керівництві МВФ. У спільній заяві, оприлюдненій у вівторок, Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південно-Африканська Республіка заявили, що вже час покласти край «застарілій» традиції, щоб МВФ очолював представник чи представниця Європи.

Високопоставлені представники згаданих п’яти країн МВФ заявили, що вибір повинен бути оснований на компетентності, а не на громадянстві.

XS
SM
MD
LG