Спеціальні потреби

Голові МВФ загрожує 25 років в’язниці за спробу зґвалтування


Голова Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан лише минулого тижня вважався одним із наймогутніших людей на планеті та ймовірним наступним президентом Франції. Сьогодні він – в’язень нью-йоркської тюрми. З кімнати готелю вартістю у три тисячі доларів він перемістився до тюремної камери одиночки. У понеділок суд відмовив йому у виході на поруки та залишив за ґратами до з’ясування всіх обставин справи. Кримінальний суд Мангеттена провів попередній розгляд справи проти голови МВФ за звинуваченнями у сексуальній нарузі, спробі зґвалтування та незаконному утриманні.

Помічник районного прокурора Нью-Йорка Джон Макконел пояснює деталі інциденту:

«Підзахисний силоміць утримував прибиральницю та спробував її зґвалтувати. Коли йому це не вдалося, він змусив її до орального сексу».

Прокуратура звернулася до судді з проханням відмовити Стросс-Кану у виході під заставу, аргументуючи це тим, що той має особисті, політичні та фінансові ресурси виплатити величезну суму застави та втекти з країни. Адвокати запропонував мільйон доларів застави, запевняючи, що Домінік Стросс-Кан залишатиметься у помешканні його доньки в Нью-Йорку, віддасть паспорт та носитиме браслет електронного моніторингу.

«Ми не віримо, що він мав будь-які наміри сховатися від правосуддя. Його головний намір – очистити своє ім’я, відновити свою репутацію», – зазначає адвокат Бенджамін Брефмен.

Доказова база все ще формується, але прокурори кажуть, що у них є послідовні та яскраві свідчення жертви, упізнання звинуваченого жертвою та зйомки камерою готелю, на яких підозрюваний залишає готель у поспіху. Останнє адвокати пояснюють тим, що Стросс-Кан запізнювався на вечерю перед його відбуттям до Франції. У разі доведення вини підзахисного йому загрожує до 25 років ув’язнення.

Економіст Стросс-Кан – лідер французької Соціалістичної партії – вважався найбільш ймовірним претендентом на посаду президента Франції. Вибори відбудуться наступного року. Під час останнього опитування Стросс-Кан випередив нинішнього президента Ніколя Саркозі.

Стросс-Кан, який перебуває у третьому шлюбі, ніколи не приховував, що мав численні любовні зв’язки. В інтерв’ю кілька тижнів тому він поділився своїм побоюванням, що це може бути використане проти нього у президентських перегонах. Стросс-Кан навіть зробив припущення, що жінка, за велику плату, висуне проти нього хибні звинувачення у сексуальних домаганнях.

Тим часом МВФ, переживаючи один із найбільших скандалів в своїй історії, виступив із заявою, запевнюючи, що діяльність фонду триватиме безперебійно під тимчасовим керівництвом виконавчого директора Джона Ліпські.

«У цей складний час пан Ліпські вказав на досвід, глибину та відданість працівників МВФ у виконанні своїх зобов’язань перед 187 країнами-членами організації в цьому світі, що виходить з фінансової кризи. Пан Ліпські підкреслив, що МВФ здійснює свою діяльність безперебійно», – директор із зовнішніх зв’язків МВФ Каролін Еткінсон.

На п’ятницю призначено наступне слухання справи проти Домініка Стросс-Кана у нью-йоркському суді.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG