Спеціальні потреби

МВФ попереджає про можливість поширення бюджетної кризи в Європі


МВФ попереджає про можливість поширення бюджетної кризи в Європі
МВФ попереджає про можливість поширення бюджетної кризи в Європі

Міжнародний валютний фонд попереджає, що проблеми з державними бюджетами, які переживають Греція, Ірландія та Португалія, можуть поширитись і на інші європейські країни, які користуються євро, а також країни Східної Європи.

У своєму піврічному звіті про стан економіки в Європі МВФ зазначає, що поки що Європі вдалося утримати бюджетну кризу у межах цих трьох країн, розташованих на периферії Європи. Втім, автори звіту висловили занепокоєння, що існує ризик того, що проблема може поширитись і на решту країн, якщо вони не вдадуться до жорстких мір контролю.

За словами Фонду, слабка банківська система залишається найбільшою загрозою фінансовому здоров’ю 17 країн з офіційною валютою євро. Експерти МВФ кажуть, що процес скорочення кількості банків у Європі відбувається занадто повільно. Разом з тим, кажуть вони, європейські країни потребують більш тісної фінансової співпраці.

Минулого року Греція та Ірландія прийняли фінансову допомогу від МВФ та сусідніх країн. Нині Португалія готується отримати 112 мільярдів. Втім, навіть після отримання допомоги у 2010-му році, економіка Греції продовжує падати, так само як і суми податкових надходжень у бюджет. Влада країни планує реструктурувати минулорічний пакет допомоги, сумою у 158 мільярдів доларів, та просить додаткових 85 мільярдів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG